nemet master kp 001

nemet master kp 002

nemet master kp 003

A képzés a germanisztika szakos egyetemi alapképzésben (BA) vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett ismeretekre épül. A német nyelv, irodalom és kultúra MA keretében olyan szakembere képzése folyik, akik magas szinten képesek használni a német nyelvet és tájékozottak a német nyelvű országok irodalmában, kultúrájában, társadalompolitikai berendezkedésében, történelmében. Ismerik a modern nyelvészet irányzatait, képesek művelni főbb kutatási területeit és fel tudják használni ezeket az ismereteket a német nyelv használata során. A szak német nyelv, irodalom és kultúra szakos bölcsész (MA) diplomát ad. Lehetőség van arra, hogy tanulmányaikat doktori képzésben folytassák. A végzett hallgatók megszerzett ismereteiket alkalmazhatják a kulturális és az üzleti életben, a médiában, az oktatásban, a könyvkiadásban, a diplomáciában, a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó intézményekben, az idegenforgalomban, német nemzetiségi szervezeteknél, a helyi, a regionális, az országos önkormányzati hivatalokban, a kulturális, valamint a tudományos közéletben is.