Német nyelv, irodalom és kultúra szakos bölcsész mester (MA) interkulturális germanisztika: nyelvtudomány szakiránnyal

A képzés a germanisztika szakos egyetemi alapképzésben (BA) vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett ismeretekre épül. A német nyelv, irodalom és kultúra MA keretében olyan szakembere képzése folyik, akik magas szinten képesek használni a német nyelvet és tájékozottak a német nyelvű országok irodalmában, kultúrájában, társadalompolitikai berendezkedésében, történelmében. Ismerik a modern nyelvészet alapelveit, képesek művelni főbb kutatási területeit és fel tudják használni ezeknek a német nyelvre vonatkozó eredményeit. A szak német nyelv, irodalom és kultúra szakos bölcsész (MA) diplomát ad. Lehetőség van arra, hogy tanulmányaikat doktori képzésben folytassák. A végzett hallgatók megszerzett ismereteiket alkalmazhatják a kulturális és az üzleti életben, a médiában, az oktatásban, a könyvkiadásban, a diplomáciában, a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó intézményekben, az idegenforgalomban, német nemzetiségi szervezeteknél, a helyi, a regionális, az országos önkormányzati hivatalokban, a kulturális, valamint a tudományos közéletben is. Nyelvtudásuk és szakmai kompetenciájuk alapján betölthetnek fordítói és tolmács munkakört is.