Fordító és tolmács mesterszakos hallgatóknak

A szak modelltanterve itt megtekinthető.

_______________________________________________

Kedves Hallgatók!

A tanulmányaikat záró diplomadolgozat témája a következő lehet:
(idegen nyelvű) esszé vagy
 képesítő fordítás és elemzése (BA és CA irányban) vagy
– tolmácsolása esemény elemzése (BA vagy AB és CA vagy AC irányban).

Kérjük, a diplomadolgozat témáját és forrásanyagát minden esetben egyeztessék a választott témavezetővel (vagy témavezetőkkel).
A diplomadolgozat témáját a diplomadolgozati bejelentő lapon kell leadni a 3. félév regisztrációs hetének utolsó napjáig (nyomtatott formában az intézeti titkárságon).
A diplomadolgozat tartalmi és formai követelményeit a letölthető dokumentumok között találják meg.
A tanulmányok során a 3. és a 4. félévben 1-1 diplomadolgozati konzultációt (I. és II.) kell fölvenni a választott témavezetőnél (vagy témavezetőknél). Amennyiben (pl. képesítő fordítás esetén) két témavezetőjük van, mindkettőnél fel kell venni 1-1 diplomadolgozati konzultációt, amelynek teljesítési követelményeit az adott félévre az illető oktatóval kell egyeztetni.

_______________________________________________

Letölthető dokumentumok

Diplomadolgozati témabejelentő - (képesítő fordítás)

Diplomadolgozati témabejelentő - (esszé)